Digital Signage
Digital Signage
Digital Signage, kurumların müşterileri veya çalışanları ile iletişimlerini sağlayan, dijital ekranlar ile her türlü görsel, video, animasyon veya etkileşimli içeriğin yayınlandığı görüntü sistemleridir. Kurum içi iletişim için hizmet ve çalışma noktalarında veya müşteriye dokunulmak istenen yerlerde kurulan ekranlar, son teknoloji ürün ve yazılımları kullandıkları için geleneksel yayın yöntemlerine göre daha ilgi çekici ve etkilidir.
Telefun, kurumsal TV sistemi olarak da adlandırabilen digital signage sektöründe firmalara uçtan uca çözümler üretmektedir.
Kurumsal TV Sistemi Kurulumu ve Yönetilmesi
Kurumsal TV sistemleri, kurumun ihtiyaçlarına göre birçok farklı donanım ve yazılım ile sağlanabilmektedir. Telefun, bilgi birikimini müşterinin faydasını artıracak şekilde, kuruma en uygun teknolojilerin kullanılması yönünde paylaşmaktadır. En uygun donanımların belirlenmesi, tedariki, gerekli altyapı çalışmasının profesyonel bir biçimde yapılması ile Telefun, kurumlara anahtar teslim kurumsal TV sistemi kurulumu hizmeti vermektedir.
Kurumsal TV sistemlerinin son kullanıcıya bakan yüzü olan ekranlar, ihtiyaca göre farklı teknolojilerden oluşmaktadır. Telefun, kurumsal TV sistemi kurulumlarını, endüstriyel ekran, video wall, LED ekran, dijital raket gibi çeşitli görüntü teknolojilerini ayrı ayrı veya bütünleşik olarak kullanarak, hayata geçirmektedir.
Kurumsal TV sistemlerinin kurulmasından sonra içeriğin doğru materyal, yöntem ve zamanlama ile yönetilmesi çok önemlidir. Telefun, kurulan sistemin içeriğinin yönetilmesini ve teknik bakımını da üstlenmektedir.
Digital Signage Yazılımı (UBoard)
Telefun, UBoard digital signage yazılımını müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirmiş ve kurumsal TV sistemi projelerinde kullanmaktadır. 100% Telefun’a ait olan yazılım, projenin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilmektedir. Özellikle dinamik içeriklerin uygulanması konusunda çok esnek olan UBoard ile Telefun, kurumların farklı iletişim ihtiyaçlarını, kurum verileri ile gerekli entegrasyonları da yazılım ekibi ile sağlayarak karşılamaktadır.
UBoard altyapısı IP tabanlı olduğu için, internet bağlantısı olan her noktada gösterim ve yönetim yapılabilmektedir. İçerik planlamasının ve yüklenmesinin belli bir kurum içi noktada olmasına gerek yoktur. Böylece içerik yönetiminde en önemli konulardan biri olan hızlı içerik güncelleme sağlanabilmektedir.